Miss Rosji 2013 wstawiła się za wokalistkami Pussy Riot. W opinii 18-letniej Elmiry Abdrazakowej, wyrok 2 lat łagru jest zbyt surowy i nie wpłynie wychowawczo na piosenkarki.

Abdrazakowa została na początku marca zwyciężczynią wszechrosyjskiego konkursu piękności. Pierwsze dni były dla nie niezwykle trudne, bowiem internauci zaatakowali ją za jej tatarskie pochodzenie i niesłowiańską urodę. Jej strony internetowe zapełniły się też prośbami o pomoc finansową i ofertami małżeńskimi. Dziewczyna była zmuszona zablokować dostęp do swoich kont na portalach społecznościowych.

Goszcząc w jednym z programów państwowego radia 18- letnia miss piękności odpowiadała między innymi na pytania dotyczące gorących kwestii politycznych.

Abdrazakowa jest oburzona występem Pussy Riot w cerkwi. Jak przyznała, jest wierząca i szanuje uczucia religijne innych. Jednak- jej zdaniem- wokalistki Pussy Riot nie powinny trafić do łagru, a na specjalne sesje edukacyjne.

Jest też przeciwniczką oddawania rosyjskich sierot zagranicznym rodzinom zastępczym. "Rosyjskie dzieci powinny mieszkać w Rosji i być patriotami swojego kraju”- stwierdziła miss piękności.