Ruch Palikota przygotowuje program na rzecz młodzieży oraz samorządów. Pierwszy mamy poznać za niecałe dwa miesiące. Drugi zostanie ujawniony w połowie roku.

Krzysztof Makowski z Ruchu Palikota, który w partii odpowiada za samorządy deklaruje, że 2 czerwca jego partia przedstawi ustawy, które poprawią funkcjonowanie polskich samorządów. Działacze Ruchu Palikota mają zdiagnozować problemy polskich gmin, powiatów oraz województw i znaleźć ich rozwiązanie.

Ruch Palikota zamierza walczyć o głosy młodych wyborców. 27 marca w Warszawie odbędzie się kongres Ruchu Młodych, w czasie którego ugrupowanie Palikota przedstawi polityczne propozycje dla młodych ludzi. Janusz Palikot zwraca uwagę, że problemy młodzieży są zaniedbywane przez pozostałe partie. Jego partia w czasie kongresu zaprezentuje ustawy dotyczące edukacji i zatrudnienia ludzi do 30-go roku życia.

W weekend obradował komitet krajowy oraz rada polityczna Ruchu Palikota. Poza planami ustaw dla samorządów i młodzieży politycy zdecydowali o podjęciu współpracy z Socjaldemokracją Polską.