SLD chce powołania komisji śledczej w Sejmiku Wojewódzkim w sprawie problemów lotniska Modlin. Radni Sojuszu złożyli już interpelację do Marszałka Adama Struzika - przypomina sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.

To wszystko co dzieje się od 22 grudnia, po zaprzestaniu działalności lotniska w Modlinie jest skandalem nie tylko na Mazowszu, ale również w całym kraju - zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami Gawkowski. Polityk podkreślił też, że lotnisko straciło do tej pory już niemal 3 miliony złotych.

Dodatkowo Sekretarz Generalny SLD zażądał od szefa PSL Janusza Piechocińskiego odwołania ze stanowiska szefa mazowieckich struktur PSL Adama Struzika. Krzysztof Gawkowski powiedział, że ma nadzieję iż zmiana jakościowa w PSL, nie była tylko zapowiedzią kongresowej rozgrywki w PSL. Polityk apelując o odwołanie Adama Struzika przypomniał też między innymi o sprawie Elewarru.

Dziś odbędzie się sesja mazowieckiego sejmiku, na której będzie głosowany wniosek w sprawie proponowanej przez SLD komisji śledczej.