Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zakończyli we wtorek późnym popołudniem zabezpieczanie dokumentacji w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i trzech prywatnych warszawskich firmach. Zatrzymany został jeden z urzędników resortu.

"Mogę poinformować, że nasze dzisiejsze czynności w ministerstwie i firmach zakończyły się. Zabezpieczaliśmy dokumentację na polecenie warszawskiej prokuratury okręgowej" - powiedział PAP rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, zatrzymany został jeden z urzędników ministerstwa. Doprowadzono go już do prokuratury, noc spędzi w izbie zatrzymań.

CBA nie ujawnia, czego dotyczy sprawa.

"Współpracujemy z organami ścigania i mamy nadzieję na szybkie wyjaśnienie tej sprawy" - powiedział PAP rzecznik Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Piotr Popa.

Z informacji RMF FM wynika, że sprawa ma związek z partnerstwem publiczno-prywatnym. "Można się więc domyślać, że w grę wchodzą jakieś nie do końca zgodne z prawem związki urzędników z przedsiębiorcami" - podano na stronie internetowej radia.