Przyszłoroczny budżet oraz sposoby walki z kryzysem ekonomicznym mają być głównym tematem posiedzeń zarządu i Rady Krajowej SLD w piątek i sobotę.

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski zapowiedział we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie, że w niedzielę szef Sojuszu Leszek Miller zaprezentuje koncepcje partii na poprawę sytuacji gospodarczej.

"Będziemy skupiać się na obszarze walki z bezrobociem, rynku pracy. To jest dla nas najważniejsze. (...)Będziemy chcieli przedstawić kilka recept i propozycji, jeśli chodzi o aktywizację zawodową" - powiedział rzecznik SLD Dariusz Joński.

Gawkowski poinformował, że Sojusz przedstawi wyliczenia, skąd wziąć środki na reformę oświaty, polegającą m.in. na likwidacji gimnazjów.

Zapowiedział, że Sojusz odniesie się też do sytuacji w służbie zdrowia. "Niewątpliwie nie będziemy za likwidacją NFZ, ale będziemy chcieli zreformować OFE i o tym też będziemy mówić" - powiedział Joński.

Nad pomysłami gospodarczymi Sojuszu pracuje od dwóch miesięcy specjalny zespół, w skład którego weszli głównie eksperci spoza partii.