0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało badanie przeprowadzone przez "drogówkę" w Kielcach u zastępcy naczelnika kieleckiego wydziału CBŚ - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik świętokrzyskiej policji Grzegorz Dudek.

Kierowca został zatrzymany w piątek po południu, ale sprawa wyszła na jaw w poniedziałek dzięki publikacji "Echa Dnia". Rzecznik dodał, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Konsekwencją czynu policjanta będzie także wydalenie ze służby.

Zastępca naczelnika wydziału Centralnego Biura Śledczego w Kielcach pracuje w policji od kilkunastu lat, ostatnio w stopniu podinspektora.

To drugi przypadek nietrzeźwego policjanta w województwie świętokrzyskim w ostatnich dniach. W czwartek w Jędrzejowie 26-letni policjant z sześcioletnim stażem kierował autem, które uczestniczyło w kolizji drogowej. Badanie alkomatem wykazało, że funkcjonariusz miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymany w piątek oficer CBŚ jest drugą osobą na tym stanowisku, która ma problemy z prawem. W lipcu 2011 roku kielecki sąd rejonowy skazał byłego wiceszefa CBŚ w Kielcach Ireneusza P. na karę trzech lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności za korupcję i ujawnienie tajemnicy służbowej. Wyrok nie jest prawomocny.