"Od PiS dostałem zaproszenie trochę trudniejsze w realizacji, bo wskazano mi miejsce, dzień i godzinę co do minuty, ale sprawa jest tak ważna i dotyczy nie polityków, tylko ludzi, więc będę gotowy do spotkania" - powiedział premier Donald Tusk.

Premier Donald Tusk oświadczył w czwartek, że będzie gotów do spotkania ws. podwyższenia wieku emerytalnego z PiS. Nie chciał komentować faktu, że prawdopodobnie nie stawi się na nim prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szef rządu poinformował, że w przyszłą środę spotka się z klubem Solidarnej Polski.

Klub PiS zaprosił Donalda Tuska na spotkanie w sprawie emerytur na wtorek na godz. 8.30.

Unia rekomenduje podniesienie wieku emerytalnego do 72 lat

Premier dodał, że w rekomendacjach dla UE formułowanych przez Komisję Europejską pojawiał się postulat podniesienia wieku emerytalnego do 72. roku życia. Jak przekonywał, propozycja wydłużenia czasu pracy do 67. roku życia, rozłożona do 2040 r. nie jest propozycją radykalną, na tle tego, co jest naprawdę konieczne i w Polsce i Europie. Według niego rządowy projekt jest umiarkowany.

"Chyba moi rozmówcy też dzisiaj jakby zaczynają to rozumieć, takie mam wrażenie" - oświadczył Tusk. W czwartek premier spotkał się z klubami SLD i Ruchem Palikota.