Zdaniem Michała Borowskiego, poprzednika Rafała Kaplera ma stanowisku szefa Narodowego Centrum Sportu, za działalność spółki odpowiada jej Rada Nadzorcza, która według niego nie podjęła żadnych kroków w celu naprawy sytuacji.
Reklama

"Fakt rezygnacji Rafała Kaplera z funkcji szefa spółki Narodowego Centrum Sportu jest bez znaczenia w sytuacji, w której wystąpiły zaniedbania na budowie i brak perspektywy organizacji wielkich imprez na Stadionie Narodowym w latach 2013-2015" - powiedział PAP architekt Michał Borowski.

"Za działalność spółki Narodowe Centrum Sportu odpowiada jej Rada Nadzorcza, która pomimo sygnałów nie podjęła żadnych kroków w celu naprawy sytuacji. Problem dotyczy nie tylko Stadionu Narodowego, lecz także budowy dróg, dworców i lotnisk" - dodał Borowski.

Spółka Narodowe Centrum Sportu powstało w 2007 roku, by nadzorować budowę Stadionu Narodowego w Warszawie. Borowski stał na jego czele w latach 2007-2008. Później zastąpił go Kapler, który w poniedziałek podał się do dymisji.

Obecnie przewodniczącym Rady Nadzorczej NCS jest przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki Jan Maciejewicz. Do momentu nadania depeszy PAP nie udało się uzyskać jego komentarza.