Hakerzy z grupy Anonymous dostali się w piątek na stronę internetową greckiego ministerstwa sprawiedliwości i zamieścili tam protest przeciwko polityce oszczędności, prowadzonej przez rząd zadłużonej Grecji pod presją UE i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Po hakerskim ataku resort zablokował dostęp do swej witryny internetowej.

W dwuminutowym nagraniu wideo zamieszczonym na zaatakowanej stronie Anonymous oskarżają greckie władze: "Przyłączyliście się do MFW wbrew woli waszego narodu. (...) Demokracja narodziła się w waszym kraju, ale wy ją zabiliście".

Pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja prowadzi właśnie negocjacje z UE, Europejskim Bankiem Centralnym i MFW w sprawie drugiego pakietu ratunkowego i z wierzycielami prywatnymi w sprawie umorzenia znacznej części długu. Bez wsparcia finansowego kraj ten musiałby ogłosić niewypłacalność.

Rygorystyczne posunięcia oszczędnościowe greckiego rządu, oznaczające redukcje płac i zatrudnienia, wzrost podatków, obcinanie świadczeń socjalnych itp. napotykają na coraz większy opór społeczeństwa. Regularnie dochodzi do strajków i demonstracji.