Premier Donald Tusk w opublikowanym w sobotę w internecie nagraniu składa Polakom noworoczne życzenia - sukcesów, wiary we własne siły i wspaniałej zabawy w Sylwestra.

"Życzmy sobie wszyscy, żeby Euro 2012, które będzie u nas już za kilka miesięcy, okazało się sukcesem nie tylko organizacyjnym, ale i sportowym. Życzmy sobie wszyscy, żeby polska gospodarka i siła polityczna rosły przynajmniej tak, jak dotąd. Życzmy sobie, żeby miliony dużych i małych przedsięwzięć, pomysłów, inicjatyw, które Wy - Polacy, będziecie wprowadzać w życie, zakończyły się w 2012 roku sukcesem" - powiedział premier.

Tusk podkreślił, że choć 2012 rok nie będzie łatwy, w najbliższą przyszłość trzeba spoglądać bez nadmiernych obaw, z optymizmem.

"Rok 2011 zostawia swojemu następcy dużo znaków zapytania. Ale Polacy mogą być dumni z tego, jak sobie w tym trudnym czasie poradzili. Po raz kolejny potwierdzili swoją wyjątkową gospodarność, energię i odporność" - mówił szef rządu, składając noworoczne życzenia.

"Czekają nas trudne decyzje, ale będą sprawiedliwie rozłożone i jako wspólnota nie zapomnimy o najsłabszych" - zapewnił Tusk.

Szef rządu pokreślił, że "rok 2011 przejdzie do historii jako czas pierwszej polskiej prezydencji w Unii Europejskiej". "W ocenie większości zagranicznych komentatorów i polityków polskie przewodnictwo okazało się prawdziwym sukcesem" - dodał.

Donald Tusk zakończył swoje wystąpienie życzeniami wspaniałej zabawy sylwestrowej.

Nagranie z noworocznymi życzeniami premiera zostało zamieszczone na stronie internetowej KPRM (www.premier.gov.pl) oraz w serwisie YouTube.