12 agentów CIA zatrzymano w Iranie

24 listopada 2011

Dwunastu agentów amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) zatrzymano w Iranie - poinformował wpływowy irański deputowany, na którego w czwartek powołuje się oficjalna agencja informacyjna IRNA.

Parwiz Soruri, który zasiada w parlamentarnej komisji spraw zagranicznych i bezpieczeństwa narodowego, sprecyzował, że aresztowani planowali - z pomocą Izraela - uderzyć w irańskie interesy.

Dodał, że CIA miała uderzyć w irański sektor bezpieczeństwa, wojskowy i nuklearny. Więcej szczegółów nie ujawniono.


Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png