Prezydent Bronisław Komorowski w swoim orędziu na inaugurację Sejmu VII kadencji pokazał, że wczuł się w oczekiwania Polaków - powiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Jego zdaniem rząd powinien wczytać się w to przemówienie.
Reklama

"Było to wydarzenie na pewno niecodzienne, do tej pory prezydent na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu nie występował" - powiedział PAP polityk PSL.

Kłopotek podkreślił, że skrzętnie zanotował sobie wyzwania, jakie przed rządzącymi postawił Komorowski. Jak ocenił, prezydent bardzo dobrze wczuł się w oczekiwania Polaków. "Powinniśmy jeszcze niejeden raz się z tym zapoznać" - zaznaczył.

Poseł PSL powiedział, że rządowi trochę zabrakło determinacji i odwagi w poprzedniej kadencji. "Nie stać nas było na głębsze reformy, szczególnie w tym dziale dotyczącym emerytur" - przyznał. Potrzeba rozpoczęcia debaty na temat wydłużenia wieku emerytalnego była jednym z wyzwań, o jakich mówił Bronisław Komorowski.

Kłopotek zauważył, że teraz w Polsce przez trzy lata nie będzie wyborów, co trzeba traktować jako szansę na przeprowadzenie zmian, które przyniosą korzyści nie teraz, a w przyszłości.

"Rząd powinien, również z panem premierem i nami wszystkimi, jeszcze kilka razy orędzie prezydenta przeczytać" - uważa Kłopotek.