"Chętnie wesprę tych kandydatów, wobec których mogę publicznie dać gwarancję" - mówił b. prezydent, gość "Kropki nad i" w TVN24. "Znam tych ludzi, pracowałem z nimi, są znakomici" - dodał. Zaznaczył jednak, że nie da się włączyć do ogólnej kampanii, bo ta "jest na głowach obecnych liderów SLD i tych kandydatów, którzy liderują poszczególnym listom".

"Pomogę Ryszardowi Kaliszowi, Leszkowi Millerowi, Krystynie Łybackiej, Ani Bańkowskiej w Bydgoszczy, Tadeuszowi Iwińskiemu na Warmii i Mazurach" - zapowiedział.

Jak dodał, będzie głosował na kandydata Sojuszu w Warszawie - Ryszarda Kalisza.

O wsparciu udzielonym przez Kwaśniewskiego mówił wcześniej w TVN24 były premier i kandydat na posła z listy SLD w okręgu gdyńsko-słupskim Leszek Miller. Jak powiedział Miller, Kwaśniewski odwiedzi jego okręg wyborczy i wesprze jego kandydaturę. "Wstępnie ten termin określiliśmy na 13 września" - poinformował.

Wcześniej, b. pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska udzieliła poparcia prof. Alicji Chybickiej, Dorocie Gardias, Beacie Maciejewskiej, Małgorzacie Szmajdzińskiej oraz Pawłowi Dereszowi.