Zajęcia relaksacyjne, konsultacje medyczne, wizyty w hangarze i kokpicie samolotu, a także pomoc psychoterapeuty – taki jest zakres pierwszych w Polsce warsztatów, których celem jest... pokonanie lęku przed lataniem. W pierwszym tygodniu września uruchamia je spółka Neodromos.
– Wdrożenie tego programu jest efektem obserwacji dyskusji w prasie branżowej i na forach internetowych. Nie bez znaczenia były też doświadczenia brytyjskie i niemieckie, z których wynika, że takie warsztaty od kilkunastu lat cieszą się rosnącym powodzeniem – mówi prezes Neodromos Szymon K. Szałapski. Kosztujący 2490 zł kurs „Pokochaj latanie” zaczyna się od stworzenia wraz z psychologiem specjalnej „mapy lęku” uczestnika.
W trakcie warsztatów kursanci będą mogli m.in. dowiedzieć się, co sprawia, że samolot lata oraz ile turbulencji i uderzeń piorunów wytrzyma. Zwieńczeniem szkolenia jest półgodzinny przelot nad Warszawą, podczas którego kursantom towarzyszyć będą psychologowie, piloci, lekarz i personel pokładowy objaśniający, co się dzieje w różnych etapach lotu.