Szef teamu Formuły 1 Renault Eric Boullier po ponad godzinnej rozmowie z Robertem Kubicą jest przekonany, że już w połowie czerwca będzie wiadomo, kiedy Polak po zakończeniu rekonwalescencji, będzie mógł wrócić do zespołu.

"Kilka dni temu rozmawiałem z Robertem telefonicznie przez ponad godzinę. On jest bardzo optymistycznie nastawiony do procesu rehabilitacji, codziennie poświęca zajęciom kilka godzin, chce jak najszybciej wrócić do formy, normalnego życia i do ścigania się w naszym teamie" - powiedział Boullier podczas konferencji przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Turcji w Stambule.

23 kwietnia Kubica opuścił szpital w Ligurii we Włoszech, gdzie przebywał od 6 lutego. Trafił tam w ciężkim stanie po wypadku na trasie rajdu samochodowego. Teraz przechodzi rehabilitację w domu, do szpitala będzie tylko przyjeżdżał na kontrole. Po wypadku przeszedł cztery operacje i spędził w szpitalu 76 dni.

Eric Boullier jest zadowolony z przebiegu rehabilitacji Kubicy, ale - jak stwierdził - nikt w zespole nie będzie się starał przyśpieszyć powrotu Polaka do ekipy.

"Obrażenia jakich Robert doznał podczas wypadku były bardzo groźne, teraz trzeba spokojnie czekać, aby wszystko wróciło do normy. Wierzę, że Kubica będzie z nami jeszcze w tym sezonie" - dodał Francuz.

"Robert to wielki talent, doskonały, szybki kierowca"

Obecny na konferencji mistrz świata w 2008 roku Brytyjczyk Lewis Hamilton życzył Kubicy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

"Robert to wielki talent, doskonały, szybki kierowca. Mam nadzieję, że tak szybko jak jeździł, będzie także wracał do zdrowia" - powiedział Hamilton, z którym Kubica rywalizował na torze także na początku kariery, gdy obaj startowali w wyścigach gokartów.