Robert Kubica może już wyjść ze szpitala w Pietra Ligure, gdzie przebywa od lutego po ciężkim wypadku na rajdzie samochodowym - poinformował rzecznik placówki Roberto Carrozzino. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy polski kierowca Formuły 1 opuści klinikę.

Carrozzino wyjaśnił, że minęła już faza bezpośredniego zagrożenia infekcjami po czterech operacjach, jakie Kubica przeszedł w następstwie wypadku na rajdzie w Ligurii. To zaś oznacza, podkreślił, że kwalifikuje się już wypisania ze szpitala.

Obecnie Kubica przechodzi rehabilitację

Obecnie Kubica przechodzi w tej placówce rehabilitację i stawia pierwsze kroki. Lekarze podkreślają, że to do niego należy teraz decyzja, kiedy wyjdzie ze szpitala. W ich opinii, może to nastąpić w każdej chwili; niewykluczone, że jeszcze przed Wielkanocą.

Polski kierowca 6 lutego doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku na trasie rajdu samochodowego Ronde di Andora. Trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie, groziła mu nawet amputacja zmiażdżonej dłoni. W ciągu 10 dni przeszedł trzy skomplikowane operacje, a następnie jeszcze jedną 12 marca, która miała usprawnić funkcjonowanie łokcia. Od kilku tygodni przechodzi rehabilitację, ale dopiero w ostatnią środę zaczął stawiać pierwsze kroki.