Napisany odręcznie przez Johna Lennona tekst słynnego utworu Beatlesów "Lucy in the Sky with Diamonds" ma być wystawiony w połowie maja na aukcję w Beverly Hills, w Kalifornii. Dom aukcyjny "Profiles in History" spodziewa się uzyskać za kartkę z tekstem ponad 200 tys. dolarów.

Na kartce Lennon naszkicował też sylwetki czterech osób, prawdopodobnie członków zespołu, w pokoju z oknami zasłoniętymi firankami.

Kiedy psychodeliczna piosenka ukazała się w 1967 r. w albumie "Klub Samotnych Serc sierżanta Peppera" fani zespołu i media przypuszczali, że jest to lekko tylko zakamuflowany pean na cześć narkotyku LSD. Są to bowiem trzy pierwsze litery słów, które znalazły się w tytule.

Jednak Lennon zawsze sprzeciwiał się takiej interpretacji, chociaż powszechnie było wiadomo, że eksperymentował z narkotykami. Twierdził, że dopiero później zorientował się w wymowie początkowych liter tytułu.

Lennon i pozostali Beatlesi wyjaśniali, że zainspirował ich syn Lennona, Julian, który narysował portret jego szkolnej koleżanki Lucy i pokazał go ojcu, mówiąc: "To jest Lucy na niebie z diamentami".

W 2007 r. pewna kobieta nazwiskiem Lucy Vodden twierdziła, że to na jej cześć Lennon skomponował piosenkę. Vodden zmarła w 2009 r.

Utwór "Lucy in the Sky with Diamonds" zajmuje 1 miejsce na liście magazynu "Rolling Stone" największych przebojów wszechczasów.