"W czwartek, w dzień imienin Zbigniewa, w Trybunale Koronnym na Starym Mieście w Lublinie odbędzie się pierwsze spotkanie wszystkich Zbyszków świata - informuje "Rzeczpospolita".
"Zaproszenia wysłaliśmy do wielu znanych osób o tym imieniu z całej Polski: artystów, polityków, biznesmenów, ale czekamy na przedstawicieli wszystkich środowisk.
Biletem wstępu jest czekolada lub prezent, który przekażemy do domu dziecka" - zapowiada Zbigniew Jurkowski, lubelski radny, pomysłodawca spotkania. Liczy, że imprezę uda się organizować cyklicznie.
Gwiazdą lubelskiego spotkania Zbigniewów ma być aktor Mieczysław Kalenik, odtwórca roli Zbyszka z Bogdańca w "Krzyżakach" Aleksandra Forda.
W Polsce od lat na wspólnych imieninach spotykają się Krystyny. W minioną niedzielę ich zjazd odbył się już po raz 14.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu