Rada Naczelna Stronnictwa Demokratycznego upoważniła w niedzielę zarząd ugrupowania do przekazania 6 mln złotych na kampanię wyborczą kandydata na prezydenta Andrzeja Olechowskiego - poinformowano w komunikacie przekazanym PAP.

W niedzielnym posiedzeniu Rady Naczelnej SD wziął udział Andrzej Olechowski.

W komunikacie podkreślono, że Andrzej Olechowski jest kandydatem bezpartyjnym, ale wspieranym przez Stronnictwo Demokratyczne. "Dzięki pomocy struktur Stronnictwa oraz pracy setek wolontariuszy, Olechowski zdobył niemal 250 tysięcy - czyli ponad dwa razy więcej niż wymagała tego PKW - podpisów popierających jego start w czerwcowych wyborach prezydenckich" - czytamy w komunikacie.

Komitet wyborczy Olechowskiego - jak informowano w czwartek - złożył tego dnia w PKW ponad 233 tys. podpisów z poparciem dla niego.

Reklama

W swoim wystąpieniu podczas niedzielnego posiedzenia Rady Olechowski - poinformowano w komunikacie - podziękował za wsparcie i wysiłek, które członkowie partii i wolontariusze włożyli w zebranie tych podpisów.

Jak podkreślono, w swoim wystąpieniu Olechowski mówił też "o lękach, jakie towarzyszą społeczeństwu przed wyborami".

"Wraz z prezydentem PiS powróci ciężka atmosfera IV RP. Wraz z prezydentem PO nasili się PR-owska manipulacja, monopol jednej partii i zamiatanie pod dywan problemów służby zdrowia, wojska czy PKP oraz postawa rodem z afery hazardowej" - miał, według komunikatu, powiedzieć Olechowski podczas posiedzenia Rady SD.

"Jeśli kampania rozegra się między +trumną na lawecie+ a +czarną skrzynką+ wybierzemy niewłaściwego człowieka" - podkreślał Olechowski.