Afganistan: 19 cywilów zabitych w nalocie NATO

22 lutego 2010

Co najmniej 19 cywilów zostało zabitych w nalocie NATO na konwój samochodów w południowym Afganistanie - podały w poniedziałek władze afgańskie.

NATO potwierdziło, że siły Sojuszu ostrzelały w niedzielę kilka samochodów, które - jak sądzono - wiozły rebeliantów. Później okazało się, że w środku znajdowały się kobiety i dzieci. NATO nie podało liczby ofiar.

Szef władz prowincji Uruzgan Amanullah Hothaki powiedział natomiast, że zabito 19 osób, które jechały trzema minibusami.

Rzecznik MSW Zemeri Baszary powiedział, że ma doniesienia o 27 ofiarach. Według niego, zaatakowanymi pojazdami jechały w sumie 42 osoby - sami cywile.


Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png