Koalicja Polska usunęła z nazwy klubu "Kukiz15" i obecnie nazywa się: Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści - wynika z informacji na stronie Sejmu. Jak przekazał PAP wiceszef klubu Marek Sawicki, zmieni się także skład prezydium i ze stanowiskiem pożegna się Jarosław Sachajko (Kukiz15).

Zmiana nazwy klubu to efekt ubiegłotygodniowych decyzji. W czwartek podczas posiedzenia klubu Koalicji Polskiej Paweł Kukiz i jego posłowie zostali poinformowani, że decyzją Rady Naczelnej PSL zakończono z nimi współpracę, m.in. z powodu głosowań, w których poparli oni uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

Jak przekazał PAP wiceprzewodniczący klubu Marek Sawicki, zmiana nazwy klubu jest oczywistym następstwem tamtych wydarzeń.

Reklama

Klub Koalicji Polskiej oficjalnie nadal liczy 30 posłów. Piątka z nich, czyli Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka, Paweł Szramka i Stanisław Żuk mają stworzyć własne koło Kukiz'15, a posłanka do tej pory związana z muzykiem - Agnieszka Ściga - ma zostać posłanką niezrzeszoną. Sawicki zapowiedział też, że wiceprzewodniczącym klubu przestanie być Jarosław Sachajko - poseł związany z Pawłem Kukizem. "Prezydium się zmieni, bo Sachajko już nie jest członkiem klubu. Jak nie jest członkiem klubu to nie może być w prezydium" - dodał poseł PSL.

Na uwagę, że oficjalnie polityk Kukiz15 jest jeszcze w klubie, Sawicki odparł: "Na pewno do piątkowego posiedzenia Sejmu te sprawy załatwimy".