Nieznaną, czerwoną substancją przypominającą keczup zostały oblane m.in. krzyż i figura św. Józefa stojące przed jednym z kościołów w Pile (woj. wielkopolskie). Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie pod kątem obrazy uczuć religijnych.
Reklama

Oficer prasowy pilskiej policji mł. asp. Jędrzej Panglisz przekazał PAP, że nieznaną substancję zauważył w środę rano kościelny parafii pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP i powiadomił o niej proboszcza, a ten wezwał funkcjonariuszy.

"Zadzwonił do nas, mówiąc, że nieznaną, czerwoną substancją została oblana figurka św. Józefa, krzyż misyjny, tablica ogłoszeń i baner, który znajdował się na kościele” – opisał policjant.

Dodał, że funkcjonariusze przeprowadzili oględziny kościoła. „Będziemy prowadzić postępowanie pod kątem obrazy uczuć religijnych” – powiedział Panglisz.

Zaznaczył, że żaden z oblanych przedmiotów nie został uszkodzony. „Prawdopodobnie udało się to wszystko zmyć” – powiedział policjant. Proboszcz parafii pw. św. Józefa przekazał lokalnym mediom, że nieznana substancja przypominała keczup.

Za obrazę uczuć religijnych grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.