Bruksela w poniedziałek wprowadza jeszcze bardziej rygorystyczne środki w związku z pandemią. Godzina policyjna obowiązuje w godz. 22-6, a nie ja wcześniej od północy, maseczki trzeba nosić na obszarze całego miasta, a wszystkie sklepy mają być zamknięte o godz. 20.

Podobnie jak w Walonii w Brukseli od poniedziałku godzina policyjna zostaje przedłużona. Wyjątki dotyczą wyjazdów służbowych oraz opieki nad chorymi. Od poniedziałku zakazane są też amatorskie zawody sportowe. Wszystkie obiekty kulturalne, siłownie, baseny i obiekty rekreacyjne są zamknięte do 19 listopada, a wszystkie sklepy muszą być codziennie zamykane o godz. 20. Obowiązuje zakaz organizacji wycieczek szkolnych

„Obserwujemy nieznaczne spowolnienie wzrostu wskaźników zarażeń w regionie, ale sytuacja pozostaje bardzo poważna. W ciąguostatnich trzech dni mamy ponad 2100 nowych infekcji dziennie" - powiedział minister-prezydent Regionu Stołecznego Brukseli Rudi Vervoort cytowany przez VRT.

Według rządu i burmistrzów liczba hospitalizacji szybko rośnie. „Potrzebne są zatem dodatkowe środki, aby odwrócić krzywą i zmniejszyć liczbę infekcji” - dodał Vervoort.

Reklama

Władze Brukseli chcą, aby mieszkańcy maksymalnie ograniczyli poruszanie się i kontakty.