W Holandii w ciągu ostatniej doby (15/15 października) wykryto 7984 nowe zakażenia SARS-CoV-2 - poinformował w piątek Narodowy Instytut Zdrowia (RIVM). To kolejny największy dobowy przyrost liczby infekcji. Od czwartku w kraju obowiązuje częściowa blokada. Nowe dane znajdziesz poniżej.

Władze wprowadziły szereg obostrzeń określanych przez rząd jako "częściowy lockdown", by powstrzymać rozwój epidemii koronawirusa. Holandia jest jednym z europejskich państw najbardziej dotkniętych przez drugą falę pandemii - ocenia agencja Reutera.

AKTUALIZACJA 16/17 PAŹDZIERNIKA ===>>>>

W ramach wprowadzonych na dwa tygodnie ograniczeń zamknięto bary i restauracje dopuszczając jedynie możliwość zakupów na wynos, zakazano sprzedaży alkoholu po godz. 20, ograniczono liczbę uczestników zgromadzeń publicznych do 30 osób. W domach można przyjmować nie więcej niż trzech gości.

Według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), w Holandii liczba zakażeń w ciągu ostatnich dwóch tygodni w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wynosi 461 i jest jedną z najwyższych w Europie. Więcej infekcji odnotowano tylko w Czechach i Belgii; w Polsce ten współczynnik wynosi 149.

Od początku epidemii w Holandii koronawirusem zakaziło się tam ponad 210 tys. osób, z których ponad 6,5 tys. zmarło - wynika z zestawienia ECDC.