Konsekwencją nowej umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy będzie m.in. rekonstrukcja rządu, ale jednocześnie będzie też nowa ofensywa programowa na jesieni tego roku - mówił w środę szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

"Jesteśmy w trakcie rozmów o nowej umowie koalicyjnej. Konsekwencją nowej umowy koalicyjnej będzie m.in. rekonstrukcja rządu, ale jednocześnie będzie też nowa ofensywa programowa" - powiedział Sobolewski w TVP1.

Dodał, że nastał czas, gdy można będzie wdrożyć kolejne etapy programu, z którym Zjednoczona Prawica szła do wyborów w 2015 i w 2019 r.

"Część z tego programu nie udało się zrealizować, było za mało czasu. Mamy teraz trzy lata przed nami i część z tych rzeczy (...) będzie elementem po pierwsze umowy koalicyjnej, a dwa - ofensywy programowej już na jesieni tego roku - powiedział polityk pytany o dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości, a także reformę mediów czy dotyczącą pracy nauczycieli.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział we wtorek, że negocjacje i rozmowy ws rekonstrukcji rządu "przebiegają bardzo dobrze" i że będzie miała ona miejsce "we wrześniu lub na początku października".