Niestety sąd oddalił nasze odwołanie od decyzji Rafała Trzaskowskiego ws. Marszu Zwycięstwa - poinformował w czwartek rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch. W środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował, że marsz ten nie odbędzie się ze względu na negatywną opinię sanepidu.

"Niestety sąd oddalił nasze odwołanie od decyzji Rafała Trzaskowskiego ws. Marszu Zwycięstwa. Jako Młodzież Wszechpolska będziemy składać zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego do Sądu Apelacyjnego" - napisał na Twitterze rzecznik. Jak dodał, społeczne obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej odbędą się tak czy inaczej.

W środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował, że marsz nie odbędzie się ze względu na negatywną opinię sanepidu. "Wydałem dziś zakaz ws. dwóch zgromadzeń, które miały się odbyć 15 sierpnia na ulicach Warszawy. Oba planowane wydarzenia zostały negatywnie zaopiniowane przez służby sanitarne. Bezpieczeństwo i zdrowie warszawianek i warszawiaków jest najważniejsze" - uzasadnił to prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zdaniem sanepidu liczba uczestników, którzy mogliby wziąć udział w zgromadzeniu powoduje, że istnieje ryzyko zakażenia jego uczestników, a także osób postronnych.