Znaleziony na budowie II linii metra niewybuch będzie usuwany w niedzielę rano. O godz. 6 rozpocznie się ewakuacja ok. 1500 mieszkańców okolicznych bloków.

Jak poinformowała w sobotę Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza, niewybuch znaleziony przy ul. Bazyliańskiej ma dwa metry długości i waży 250 kg. W związku z jego usuwaniem o godz. 6 rozpocznie się ewakuacja ok. 1500 mieszkańców pobliskich bloków.

"Służby Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego będą na miejscu" - napisała w sobotę wieczorem Gałecka na Twitterze.

Reklama

Wcześniej dyżurny Komendy Stołecznej Policji przekazał, że na Bródnie – przy ul. Bazyliańskiej, gdzie powstaje stacja metra – pracownicy budowy natrafili na niewybuch z okresu II wojny światowej. W związku z tym na budowę przyjechali saperzy z Kazunia, którzy zabezpieczyli niewybuch. Przekazał ponadto, że w sobotę policjanci chodzili po domach i blokach informując, że ewakuacja odbędzie się w niedzielę od godz. 6.

Portal "Radia Kolor" napisał, że ewakuacja obejmie adresy: Suwalska 6, 8 i 9, Rembielińska 15, 17, 21, 21A i 23, Kondratowicza 11 oraz Bazyliańska 7.