To jest kolejne kuriozum; pokazuje, że w szeregach rządzących jest absolutny, totalny chaos - w ten sposób kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski skomentował złożony w piątek przez komitet wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy pozew w trybie wyborczym przeciwko niemu.

Komitet Wyborczy Andrzeja Dudy złożył w piątek pozew w trybie wyborczym przeciwko Trzaskowskiemu. Komitet domaga się sprostowania kłamstwa, które kandydat KO miał wypowiedzieć na jednym z wieców wyborczych. Pełnomocnik wyborczy komitetu Krzysztof Sobolewski nie chciał wskazać, o jakie rzekome kłamstwo chodzi, gdyż - jak mówił - "nie chce ułatwiać pracy sztabowi" kandydata KO.

O komentarz do pozwu Trzaskowski został zapytany w piątek na konferencji w Poddębicach (Kujawsko-Pomorskie). "To jest kolejne kuriozum - rządzący składają pozew i nawet nas nie informują, o czym ma być ten pozew, ja jeszcze o takiej sytuacji nigdy nie słyszałem. To pokazuje, że w szeregach rządzących jest po prostu absolutny, totalny chaos, że oni nawet się nie mogą zdecydować, jaki pozew chcą złożyć" - ocenił prezydent Warszawy.

Przypomniał, że on sam niedawno złożył do sądu w Warszawie pozew cywilny przeciwko TVP (chodzi m.in. o materiały dotyczące awarii oczyszczalni ścieków Czajka i zarządzania biurem stołecznego ratusza). "My dokładnie wiemy, o co skarżymy telewizję publiczną, o mnóstwo przeinaczeń i manipulacji, które są dokładnie wylistowane w naszym pozwie. Chcemy, żeby ta sprawa została rozstrzygnięta na spokojnie, dlatego że upolitycznienie telewizji, która mieni się publiczną, wymaga poważnej debaty" - zaznaczył kandydat KO na prezydenta.

"Rządzący natomiast, jeżeli nawet dziennikarzy nie informują, nie mówiąc o nas, jaki będzie pozew, w jakiej sprawie będzie składany, to po prostu wystawiają samym sobie świadectwo całkowitego braku profesjonalizmu i chaosu, jaki panuje w sztabie Andrzeja Dudy" - dodał Trzaskowski.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, sąd okręgowy rozpoznaje wniosek złożony w trybie wyborczym w ciągu 24 godzin. W ciągu następnych 24 godzin strony mają czas na złożenie zażalenia do sądu apelacyjnego, który rozpoznaje je w ciągu 24 godzin. Od postanowienia sądu II instancji nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.