Podczas minionej doby liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła w Portugalii o 27. W sumie wskutek zakażenia koronawirusem zmarły w tym kraju 762 osoby – poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia, wskazując na rekordową liczbę osób wyleczonych.

Przedstawicielka resortu zdrowia Graca Freitas wskazała, że ponownie wskaźnik dobowej śmiertelności powrócił do notowanego od ponad tygodnia poziomu 27-32 nowych zgonów. Przypomniała, że tylko pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem liczba nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa spadła do poziomu 21 w ciągu doby.

Freitas wskazała na stosunkowo wysoką dynamikę dobowych zakażeń koronawirusem, które utrzymują się powyżej pół tysiąca przypadków. Odnotowała, że w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano w Portugalii 516 nowych pacjentów z Covid-19.

“Do wtorku w całym kraju zanotowaliśmy łącznie 21 379 przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie w szpitalach przebywają 1172 osoby, z których 213 na oddziałach intensywnej terapii” - powiedziała na konferencji w Lizbonie Graca Freitas.

Przedstawicielka służb sanitarnych Portugalii odnotowała, że podczas ostatnich 24 godzin nastąpił rekordowy w tym kraju wzrost liczby pacjentów wyleczonych z Covid-19. W ciągu doby ich grono wzrosło o 307 do 917.

Freitas ujawniła, że w ostatnich godzinach, po wykryciu licznych przypadków zachorowań na Covid-19, konieczna była ewakuacja 169 osób, głównie emigrantów, z jednego z hosteli w Lizbonie do położonej w pobliżu stolicy jednostki wojskowej Ota.