Ograniczenia dotyczące organizacji imprez masowych obowiązują do odwołania - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że Polska, jako jedno z pierwszych państw w Europie wdrożyła takie rozwiązania.

Premier na konferencji prasowej oświadczył, że wprowadzone dotychczas obostrzenia muszą być kontynuowane. "Ograniczenia dotyczące imprez masowych obowiązują do odwołania" - oświadczył. Podkreślił, że Polska, jako jedno z pierwszych państw w Europie wdrożyła takie rozwiązania.

Zaznaczył również, że Polska stara się podchodzić z empatią do innych państw borykających się z kryzysem wywołanym pandemią. Wskazał, że polscy wojskowi medycy prowadzili misję pomocową we Włoszech, Polska dzieli się także środkami ochrony.

Premier wskazał, że liczne analizy i statystyki pokazują, że gdyby nie zastosowanie obostrzeń, nakazów i zakazów, skala zakażeń koronawirusem w Polsce byłaby znacznie większa. "Nie mielibyśmy ok. 5,5 tys. zachorowań, tylko może nawet 40 tys. lub więcej" - zauważył.