Władze Korei Południowej poinformowały w piątek, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w tym kraju przekroczyła 10 tysięcy. Od początku epidemii zmarły w Korei Płd. 174 osoby.

W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 86 nowych zakażeń, w sumie od początku epidemii zarejestrowano 10 062 przypadki; od czwartku pięć kolejnych osób zmarło - sprecyzowało południowokoreańskie ministerstwo zdrowia i opieki społecznej.

Władze Korei Płd. w ostatnich tygodniach zgłaszają znacznie mniej dobowych przypadków infekcji koronawirusem niż na przełomie lutego i marca, kiedy w ciągu jednego dnia liczba ta przekraczała 850 potwierdzonych przypadków. Jednak służby sanitarne wciąż poszukują skupisk infekcji, szczególnie w obszarach metropolitalnych, takich jak stolica kraju Seul, a także wokół szpitali i kościołów - pisze agencja Kyodo.

506 potwierdzonych przypadków odnotowano w Seulu, a 539 w otaczającej tę metropolię prowincji Gyeonggi, najbardziej zaludnionej prowincji kraju. W Daegu, czwartym co do wielkości mieście i obszarze najbardziej dotkniętym epidemią Covid-19, zarejestrowano ponad 6700 przypadków - sprecyzowano. W najnowszym bilansie nie uwzględniono, ile osób zostało wyleczonych.

Reklama

Władze czuwają również nad przypadkami infekcji u osób przybywających z zagranicy - podaje Kyodo. Ostatnio zaczęły wymagać od nich poddania się surowszym procedurom kwarantanny w sytuacji, gdy niektórzy cudzoziemcy prawdopodobnie zlekceważyli obowiązkową dwutygodniową kwarantannę. Do tej pory w Korei Płd. stwierdzono 647 tzw. zaimportowanych przypadków koronawirusa - chodzi o osoby, które przyjechały z zagranicy.

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa ministerstwo edukacji przełożyło rozpoczęcie nowego roku nauczania dla szkół podstawowych i średnich na najbliższy czwartek, od kiedy zajęcia będą możliwe tylko przez internet. Ponowne otwarcie przedszkoli i żłobków odłożono na czas nieokreślony.

Według najnowszego zestawienia agencji Reutera od początku pandemii koronawirusa, który w pierwszej kolejności pojawił się pod koniec 2019 roku w Chinach, na świecie zakażonych zostało 954 tys. ludzi, zmarło ponad 48,3 tys.