O 122, do 1934 zwiększyła się w ciągu ostatniej doby w Iranie liczba zgonów spowodowanych Covid-19; odnotowano też 1762 nowe przypadki zakażeń, łącznie jest ich już 24 811 - poinformował we wtorek rzecznik ministerstwa zdrowia tego kraju Kijanusz Dżahanpur.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia Iran pozostaje największym ośrodkiem pandemii koronawirusa na całym Bliskim Wschodzie. Więcej przypadków zakażeń wykryto jedynie w Chinach, we Włoszech, USA, Hiszpanii i w Niemczech.

Prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział we wtorek, że około połowy wszystkich pracowników rządowych pozostaje w swoich domach. Jest to jedno z wielu podjętych przez władze działań, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Rowhani przekazał również, że tymczasowe zwolnienie więźniów zostanie przedłużone do końca irańskiego miesiąca farwardin, czyli do 19 kwietnia. W zeszłym tygodniu władze Iranu zdecydowały o tymczasowym wypuszczeniu na wolność 85 tys. więźniów, w tym osób przetrzymywanych z powodów politycznych. Decyzja została podjęta, aby spowolnić rozwój epidemii.