Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku został zamknięty po tym, gdy pogotowie przywiozło tam pacjenta z podejrzeniem koronawirusa. Placówka czeka na wynik testu, który powinny być znany wczesnym popołudniem.

Rzecznik szpitala Michał Sieroń poinformował PAP we wtorek, że tamtejszy SOR będzie nieczynny co najmniej do godz. 13.00. O tej porze powinien być znany wynik testu pacjenta, którego w poniedziałek wieczorem przywiozło tam pogotowie ratunkowe.

"Pacjent wykazywał objawy, w związku z czemu zrobiono mu test – czekamy na wyniki" – powiedział rzecznik rybnickiego szpitala.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku należy do największych placówek ochrony zdrowia w woj. śląskim. Zatrudnia (na podstawie umów o pracę) ponad 1,3 tys. pracowników.

We wtorek rano do 82 wzrosła w woj. śląskim liczba osób z potwierdzonym testami zakażeniem koronawirusem. W ostatnich godzinach potwierdzono w regionie pięć kolejnych przypadków. Stan kilkorga pacjentów lekarze określają jako poważny lub ciężki.