W Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza zarządzono kwarantannę wz. z wykryciem koronawirusa u 38-letniej pacjentki, którą przewieziono do Poznania, a która wcześniej przebywała w tym szpitalu. Pacjentka jest w ciężkim stanie – przekazał PAP dyrektor szpitala Sławomir Wysocki.

W związku z sytuacją wyłączony został oddział A szpitala na pierwszym piętrze, gdzie leczone są przypadki ostre, zapalne i rozrostowe, przebiegające z niewydolnością oddechową.

"W piątek wieczorem dostaliśmy potwierdzenie, że pacjentka jest zarażona koronawirusem" – przekazał w sobotę PAP dyrektor szpitala Sławomir Wysocki.

Dlatego w sobotę od wczesnych godzin rannych w szpitalu wprowadzono reżim sanitarny; kwarantanną zostali już objęci pacjenci i pracownicy medyczni oddziału.

Dyrektor wyjaśnił, że nie może zamknąć szpitala. W tej chwili w placówce trwa posiedzenie sztabu kryzysowego.

"Z dwóch oddziałów chcemy zrobić jeden, jeżeli się uda, to oddzielimy całe piętro szpital" – poinformował dyrektor placówki.

Do tej pory w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono łącznie u 22 osób; jedna z nich zmarła. W skali kraju potwierdzono dotychczas 439 przypadków zakażeń. Pięć osób zakażonych zmarło.