Jedna osoba z województwa śląskiego, u której potwierdzono obecność koronawirusa, jest w stanie poważnym, pozostali pacjenci są w stanie dobrym - poinformował w środę wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. Łącznie w dwóch szpitalach na terenie województwa przebywa 8 osób z potwierdzonym koronawirusem.

Podczas konferencji prasowej wojewoda był pytany o dziecko, u którego w nocy z wtorku na środę potwierdzono obecność koronawirusa. Jak podał, dziecko jest w szpitalu, a jego stan jest dobry. Jego zarażenie - jak mówił - jest związane z osobami, które już przebywają w szpitalu Cieszynie.

Poinformował też, że w województwie jest osiem potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem: pięć w szpitalu w Raciborzu i trzy w Cieszynie. Dodał, że większość tych pacjentów jest w stanie dobrym, jeden - w szpitalu w Raciborzu jest w stanie poważnym i wymaga dodatkowego wsparcia sprzętowego.

"Na bieżąco codziennie realizujemy dziesiątki badań w wojewódzkiej stacji epidemiologicznej. Jeżeli tylko wyniki przychodzą, staramy się jak najszybciej informować o tym opinię publiczną" - podkreślił.