"W związku z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2, Kancelaria Prezydenta RP wstrzymuje ruch grup wycieczkowych w rezydencjach: Pałac Prezydencki, Belweder, Zamek Prezydenta RP w Wiśle, Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku. Odwołane zostają również wycieczki już zaplanowane" - głosi komunikat zamieszczony na stronie internetowej KPRP.

Podkreślono w nim, że zmiany organizacyjne wynikają z konieczności ochrony zdrowia zarówno wizytujących gości, jak i pracowników Kancelarii.

Wprowadzone zmiany obowiązują od 12 marca do odwołania.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował we wtorek o trzech nowych przypadkach koronawirusa w Polsce – jeden w Warszawie i dwa w Cieszynie. Łącznie potwierdzono 20 przypadków koronawirusa.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 poinformowano 4 marca. Osoby, u których wykryto koronawirusa przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu i Krakowie. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek