W woj. mazowieckim odnotowano dwa potwierdzone przypadki koronawirusa, a kolejne 23 osoby są hospitalizowane i diagnozowane - powiedział w poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. 27 osób jest objętych kwarantanną.

Wojewoda mazowiecki podczas briefingu prasowego przedstawił sytuację na Mazowszu w związku z wystąpieniem przypadków COVID-19.

Radziwiłł poinformował, że obecnie w woj. mazowieckim odnotowano dwa potwierdzone przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Kolejne 23 osoby na Mazowszu są hospitalizowane i diagnozowane w kierunku zakażenia tym wirusem. "To oczywiście nie znaczy, że wszystkie te osoby okażą się zakażone" - podkreślił. Zwrócił uwagę, że w sumie z podejrzeniem COVID-19 hospitalizowanych było 127 osób i w przytłaczającej większości przypadków okazało się, że osoby te nie były zakażone koronawirusem.

Reklama

Poinformował, że 2354 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym. "To są osoby, które przybyły z miejsc o podwyższonym ryzyku" - powiedział. Dodał, że kwarantanną objętych jest 27 osób, które miały kontakt z chorymi.

"Niezależnie od tej stosunkowo bardzo niewielkiej na razie liczby osób, które są zakażone lub podejrzane o zachorowanie, jesteśmy w pełnej gotowości" - zapewnił wojewoda.(PAP)

autorka: Olga Zakolska, Natalia Kamińska