Od środy wiceminister finansów Filip Świtała nie jest już podsekretarzem stanu w resorcie finansów - powiedział PAP rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek.

"Od środy Filip Świtała nie jest podsekretarzem stanu w ministerstwie finansów" - powiedział PAP Jurek. Tym samym potwierdził informacje "Pulsu Biznesu" o odejściu Świtały z ministerstwa.

Świtała na stanowisku wiceministra finansów zastąpił we wrześniu 2018 r. Pawła Gruzę, który przeszedł do zarządu KGHM. Odpowiedzialny był za politykę podatkową i regulacje z tym związane.

Zgodnie z informacją MF, Świtała jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył liczne szkolenia, organizowane przez renomowane instytucje międzynarodowe.

Reklama

W latach 1996-2010 pracował w największych światowych firmach konsultingowych i prawniczych. W latach 2010-2014 w Komisji Europejskiej w Brukseli zajmował się zagadnieniami związanymi z polityką podatkową w podatkach bezpośrednich.

W latach 2015-2016 prowadził firmę doradztwa podatkowego, specjalizującą się w zakresie podatków u źródła oraz prowadzeniem postępowań podatkowych.

Od 2017 r. pracował w Ministerstwie Finansów na stanowisku dyrektora Departamentu Systemu Podatkowego.

Jest współautorem komentarza do ustawy o CIT (wyd. LexisNexis, 2007 i 2009), autorem komentarzy do wyroków Trybunału Sprawiedliwości (wyd. Wolters Kluwer, 2014) oraz wielu publikacji o tematyce podatkowej.