Szefowa MSWiA Elżbieta Witek i wiceszef resortu Jarosław Zieliński są w stałym kontakcie z komendantami Państwowej Straży Pożarnej w związku z wybuchem, do którego doszło w czwartek w Kędzierzynie-Koźlu. Na miejscu jest wojewoda opolski Adrian Czubak - informuje resort.

Do eksplozji w mieszkaniu na drugim piętrze kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu doszło w czwartek około godziny 19. Według wstępnych ustaleń, w kamienicy mógł wybuchnąć gaz. Jedna ranna osoba została przewieziona do szpitala. Na miejscu trwa dogaszanie ognia. Ratownicy nie wykluczają, że w gruzach mogą być jeszcze dwie osoby.

Biuro prasowe MSWiA przekazało w przesłanym PAP komunikacie, że minister Witek i wiceminister Zieliński są w stałym kontakcie z komendantem głównym PSP gen. brygadierem Leszkiem Suskim oraz opolskim komendantem wojewódzkim st. bryg. Krzysztofem Kędrykiem, który przejął dowodzenie akcją ratowniczo-gaśniczą.

"Na miejscu jest także Adrian Czubak, wojewoda opolski" - poinformował resort.

Jak podało ministerstwo, komendant główny PSP zapewnił, że na miejscu zdarzenia pracuje odpowiednia liczba strażaków i sprzętu. W akcji biorą udział m.in. trzy specjalistyczne grupy PSP: dwie poszukiwawczo-ratownicze i jedna ratownictwa technicznego.

Nie ustalono jeszcze, czy wybuchła butla z gazem, czy instalacja gazowa. Na miejscu, do dyspozycji ratowników, czeka śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Według ustaleń strażaków, poważnym uszkodzeniom uległa wewnętrzna część budynku.(PAP)

agzi/ wus/