Komitet protestacyjny zdecydował o wstrzymaniu protestu głodowego fizjoterapeutów i diagnostów do 1 września – poinformowali w piątek przedstawiciele związków zawodowych zrzeszających fizjoterapeutów i diagnostów.

Fizjoterapeuci i diagności na zwołanym w piątek briefingu prasowym poinformowali o zawieszeniu protestu do 1 września. Przekazali, że jeżeli w tym czasie ich postulaty zostaną zrealizowane, protest nie będzie kontynuowany. W przeciwnym wypadku zaostrzą protest.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek powiedział, że protestujący otrzymali w piątek pismo z Ministerstwa Zdrowia, które skłoniło ich do zawieszenia protestu głodowego.

"Nie odchodzimy od naszych postulatów, dajemy ministerstwu kredyt zaufania" – powiedział.

Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych wspólnie z Krajowym Związkiem Zawodowym Pracowników Fizjoterapii 21 maja poinformował o rozpoczęciu protestu głodowego. Był on prowadzony w warszawskim szpitalu dziecięcym przy ul. Żwirki i Wigury.

W czwartek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" z przedstawicielami związków zawodowych zrzeszających fizjoterapeutów i pracowników laboratoriów diagnostycznych spotkał się minister zdrowia Łukasz Szumowski.