Przed rowerowym majem w mojej klasie prawie nikt nie przyjeżdżał np. na rowerze do szkoły, a po rozpoczęciu akcji zobaczyłem, że przyjeżdżają tłumy dzieci. [Ten tekst napisał 8-latek do specjalnego wydania DGP z okazji Dnia Dziecka]
Dziennik Gazeta Prawna
Sport dla dzieci jest ważny, żeby w przyszłości były sprawne i mogły się ruszać. Nie wiem, ale może ktoś z was oglądał film „Wall-e”. Ludzie siedzieli tam ciągle na fotelach i później nie mogli się ruszać. Ci ludzie byli uzależnieni od maszyn i nie mieli pomysłów. Świat jak z tego filmu byłby katastrofą. Ruch daje nam emocje dzięki czemu się lubimy.
Sport jest dobry dla każdego człowieka: małego, większego oraz dużego. Na sport na pewno znajdzie się czas w tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę oraz niedzielę. Postanowiłem wymienić wam sporty ale ze względu na to, że sportów jest bardzo dużo, wymienię ich kilka: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, hokej, baseball oraz tenis. Pewnie wiecie, że Polska jest mistrzem siatkówki. Mam nadzieję, że to zachęci was do uprawiania sportu.
W wielu szkołach trwa teraz akcja „Rowerowy maj”, dzięki której dzieci i rodzice się ruszają. W tej akcji przyjeżdża się do szkoły samemu na różnych pojazdach nie wytwarzających spalin (oczywiście nie licząc tramwajów) za co później dostaje się naklejki z rowerami, które wkleja się do książeczek. Przed rowerowym majem w mojej klasie prawie nikt nie przyjeżdżał np. na rowerze do szkoły, a po rozpoczęciu akcji zobaczyłem, że przyjeżdżają tłumy dzieci.
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu. Mam nadzieję, że się podobał.
Makary Krupicz, lat 8
Zachowana została pisownia oryginalna.