Od wtorku 30 kwietnia na polskich drogach doszło do 258 wypadków, w których zginęło 19 osób, a 313 osób zostało rannych - wynika ze statystyk KGP. Do największej liczby wypadków doszło we wtorek - wtedy w 91 tego typu zdarzeniach zginęło 5 osób, a 106 zostało rannych.

Od 30 kwietnia trwa policyjna akcja "Majowy weekend" polegająca na wzmożonych kontrolach na drogach. Oznacza to m.in. większą liczbę oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Największy ruch na drogach spodziewany jest 30 kwietnia i 5 maja. "W tym czasie kontroli będzie najwięcej" - zapowiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Do niedzieli patrolować drogi będzie 5 tys. policjantów.

Przed majówką funkcjonariusze policji przestrzegali również przed prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. "Niestety spodziewamy się rekordu, jeśli chodzi o tych, którzy kierują pod wpływem alkoholu. Takiego rekordu spodziewaliśmy się podczas działań +Bezpieczny weekend+ w Wielkanoc i taki rekord padł. Jeśli poprzedniej Wielkanocy mieliśmy 1150 kierujących pod wpływem alkoholu, to w tym roku było ich już 1450" - podkreślił podinsp. Kobryś.

Do tej pory od wtorku zatrzymano 961 nietrzeźwych kierowców.