Myślę, że głównym przesłaniem, które wybrzmiało z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego w Sejmie to była potrzeba dialogu i rozmowy o tym, co jest istotne dla Polski, co ważnego w Polsce dzisiaj się dzieje - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Sejm udzielił w środę wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego. Z takim wnioskiem szef rządu wystąpił do Sejmu w środę przed południem, prosząc Izbę o "ocenę ostatniego roku i ostatnich trzech lat" rządu Zjednoczonej Prawicy.

"Rząd Mateusza Morawieckiego uzyskał po raz kolejny duży mandat zaufania. Premier bardzo merytorycznie dzisiaj przedstawił osiągnięcia i główne kierunki działań Rady Ministrów. Myślę, że głównym takim przesłaniem, które wybrzmiało z wypowiedzi pana premiera, zarówno tej pierwszej, jak i kolejnej, to była potrzeba dialogu i rozmowy o tym, co jest istotne dla Polski, co ważnego w Polsce dzisiaj się dzieje" - powiedział po głosowaniu dziennikarzom w Sejmie Dworczyk. Jak dodał, cieszy się z wyniku głosowania.

Dworczyk był również pytany, czy Mateusz Morawiecki pojawi się na piątkowej debacie dotyczącej wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec jego rządu. "Na pewno odbędzie się ten punkt, on jest od strony formalno-prawnej niezbędny do przeprocedowania. Ale tak naprawdę merytorycznie jest nieco bezzasadny, ponieważ dzisiaj wybrzmiały pytania, wybrzmiały odpowiedzi, premier odniósł się do szeregu pytań, które zadali posłowie ze wszystkich klubów praktycznie. W związku z tym wątpię, żebyśmy mogli się spodziewać czegoś nowego" - odpowiedział minister.

Dopytywany, czy w piątek w Sejmie pojawi się premier, odpowiedział: "ważne jest to, żebyśmy rozmawiali, a nie próbowali robić jakichś konfrontacji". "Tu tak naprawdę nie jest takie pytanie, które postawił (przewodniczący PO) Grzegorz Schetyna - kto ma rządzić, tylko jak Polska powinna być rządzona, jak powinna być rządzona, żeby się stabilnie rozwijać" - mówił szef kancelarii premiera. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski