We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawi na konferencji prasowej dane dotyczące wyników wyborów samorządowych - zapowiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

W poniedziałek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jednym z tematów rozmów były wyniki wyborów samorządowych.

"Wynik wyborów jest znany. Państwowa Komisja Wyborcza ten wynik przedstawiła. Dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej przedstawi dane dotyczące właśnie wyników wyborów" - powiedział Błaszczak w radiowych Sygnałach Dnia, pytany o poniedziałkowe spotkanie.

Reklama

Ocenił, że to kolejne - po ostatnich wyborach samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych - zwycięstwo wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że partia ta uzyskała najwyższe poparcie w wyborach lokalnych w historii. "Zwyciężyliśmy praktycznie we wszystkich kategoriach" - oświadczył.

Druga tura wyborów samorządowych odbyła się w niedzielę 4 listopada. Wybrano w niej 649 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W Gdańsku sprawujący od 1998 r. funkcję prezydenta Paweł Adamowicz ("Wszystko dla Gdańska") pokonał Kacpra Płażyńskiego (Zjednoczona Prawica), a w Krakowie Jacek Majchrowski ("Obywatelski Kraków") wygrał z Małgorzatą Wassermann (Zjednoczona Prawica). Frekwencja wyniosła 48,83 proc.