9 wagonów przewożącego węgiel pociągu relacji Chałupki – Gdynia Port wykoleiło się w niedzielę po południu w Raciborzu (Śląskie). Nie wiadomo na razie, co było przyczyną zdarzenia, spowodowało ono jednak utrudnienia w ruchu pociągów.

Jak poinformował PAP Jacek Karniewski z PKP Polskich Linii Kolejowych, wykoleiły się wagony ze środka składu. Do wypadku doszło na linii 151 Kędzierzyn Koźle – Chałupki, na odcinku Racibórz Markowice – Racibórz. W związku z wypadkiem zablokowany został też przejazd kolejowy w Raciborzu Markowicach w rejonie ulic Grobla i Olimpijczyka.

Na miejsce skierowano pociąg ratownictwa technicznego z Tarnowskich Gór i sieciowy z Kędzierzyna Koźla. Pracuje tam również komisja, która ma ustalić przyczyny i okoliczności wypadku.

Jacek Karniewski dodał, że na odcinku Nędza-Racibórz wprowadzono zastępczą komunikację autobusową, która obsłuży 7 pociągów Kolei Śląskich, 6 - Przewozów Regionalnych i 1 Intercity relacji Warszawa - Racibórz. Według zapowiedzi, ruch jednym torem może być przywrócony do poniedziałku rano, natomiast usuwanie wszystkich skutków wypadku może potrwać nawet 24 godziny.

Informację o wypadku podało wcześniej radio RMF FM.