Dodano, że kapituła nominowała w kategorii "Lider MŚP" spółkę Ekoenergetyka – Polska sp. z o. o., Grupę Pietrucha sp. z o. o. i firmę Ultratech sp. z o. o., a w kategorii "Narodowy Sukces" firmy: Ceramika Paradyż sp. z o. o., PKO BP i U Jędrusia sp. z o. o. Z kolei w kategorii "Międzynarodowy Sukces": AIUT sp. z o. o., Synthos S.A. i Vigo System S.A.

W kategorii "Odpowiedzialny Biznes" nominację otrzymały: Euro-Eko sp. z o. o., PKO BP i Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A, a w kategorii "Firma Rodzinna": Lubas Poliuretany sp. j. – Wiesław Lubas, Lubomir Lubas, Mariusz Lubas, LUG S.A., MB – Pneumatyka sp. z o. o.

W kategorii "Startup PL" nominowano: 3Thermo sp. z o. o., Genomtec S.A., Photon Entertainment sp. z o. o., a w kategorii "Badania+Rozwój": APS S.A., Astronica sp. z o. o., Centrum Słuchu i Mowy sp. z o. o.

Jak podano, Nagroda Gospodarcza jest przyznawana raz do roku przez Prezydenta RP. To wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie. (PAP)