Jak powiedziała PAP przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Skarżysku-Kamiennej Teresa Smulczyńska, komisja otrzymała protokoły głosowania z 8 na 31 obwodowych komisji wyborczych. "W tym te najmniejsze, ze szpitala czy domu pomocy społecznej" – dodała.

W Starachowicach rano przyjmowany był protokół głosowania od piątej komisji obwodowej – na 24 w mieście. "Na początku w obwodach były problemy z przekazywaniem kart z jednej komisji (pracującej podczas głosowania) do drugiej komisji (liczącej głosy po zamknięciu lokali). Potem licznie głosów, które dłużej trwa przy dużej frekwencji, która u nas może wynieść ok. 50 proc." - powiedziała PAP przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Aneta Gołębska.

W Ostrowcu Świętokrzyskim na 38 komisji jedynie cztery, z zamkniętych obwodów (np. ze szpitala) dostarczyły do rana protokoły głosowania do Miejskiej Komisji Wyborczej. Jak powiedziała PAP przewodnicząca komisji Karolina Strzelec, komisje mają problemy z pakowaniem i opisywaniem dokumentów; z liczeniem głosów nie było problemów.

Jak wynika z sondażu exit pool przeprowadzanego w dniu głosowania przez dziennik "Echo Dnia" ośrodek badawczy "Dobra Opinia", w Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i Ostrowcu w I turze głosowania dotychczas urzędujący prezydenci uzyskali poparcie ponad połowy głosujących i zostali wybrani na swoje drugie kadencje. W Skarżysku to Konrad Kroenig (53 proc. sondażowego poparcia), w Starachowicach – Marek Materek (72 proc. sondażowego poparcia), a w Ostrowcu Św. – Jarosław Górczyński (60 proc. sondażowego poparcia). Wszyscy startowali w wyborach z własnych komitetów. (PAP)

Autor: Katarzyna Bańcer