Lada moment, w najbliższych dniach, może nawet we wtorek, możemy się spodziewać potwierdzenia terminu wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie - powiedział we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, będzie to oficjalna wizyta pary prezydenckiej w Białym Domu.

Jak wcześniej informowano wizyta prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych planowana jest w drugiej połowie września.

Szczerski powiedział we wtorek w radiowej Trójce, że rozmowy związane z przygotowaniami wizyty prezydenta w Waszyngtonie zostały zakończone.

Pytany o program wizyty odparł, że "wszystko zostanie ogłoszone po tym, jak strona zapraszająca ten program poda". Dodał, że oficjalnego potwierdzenia zakończenia rozmów i terminu wizyty należy spodziewać się w najbliższych dniach, może nawet we wtorek.

Reklama

Szef gabinetu prezydenta podkreślił, że będzie to pierwsza - w kadencji zarówno prezydenta USA Donalda Trumpa, jak i prezydenta Dudy - oficjalna wizyta polskiej pary prezydenckiej w Białym Domu. "Ona także obejmuje spotkanie pierwszych dam (Agaty Kornhauser-Dudy i Melanii Trump)" - powiedział.

Szczerski poinformował również, że w imieniu prezydenta udaje się do Waszyngtonu na pogrzeb zmarłego w sobotę amerykańskiego senatora Johna McCaina. "Będzie też okazja do tego, żeby dalsze konsultacje w sprawie tej wizyty prowadzić na miejscu" - dodał.(PAP)

agzi/ mok/