Prezydent USA Donald Trump skrytykował w piątek media społecznościowe, zarzucając im cenzurę, "uciszającą" miliony ludzi. Nie wymienił jednak żadnej konkretnej firmy.

"Giganci Mediów Społecznościowych uciszają miliony ludzi. Nie wolno tego robić, nawet jeśli oznacza to, że musimy nadal słuchać Fake News takich jak CNN, których ratingi poważnie ucierpiały" - podkreślił Trump na Twitterze i zaakcentował, że ludzie muszą mieć możliwość ustalania bez cenzury, "co jest prawdziwe, a co nie jest".

Reuters odnotowuje, że we wtorek Facebook, Twitter i Alphabet usunęły setki kont, powiązanych z domniemaną irańską operacją propagandową. Facebook zablokował też konta z których - jak podkreślił - prowadzona była kampania powiązana z Rosją.

W zeszłym tygodniu Trump krytykował media społecznościowe, twierdząc, że firmy (których nie wymienił) "totalnie dyskryminują" Republikanów.

Agencje wywiadowcze USA zarzucają Rosji próby wpływania na amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku, m.in. z wykorzystaniem mediów społecznościowych.