W czwartek o godz. 14 ruch Kukiz'15 ogłosi swojego kandydata na prezydenta stolicy - przekazał PAP jeden z kandydatów tego ugrupowania na ten urząd Marek Jakubiak. Dodał, że decyzja została już podjęta, ale ogłosić ma ją w czwartek lider ruchu Paweł Kukiz.

"Prezentacja kandydata odbędzie się w czwartek o godz. 14 przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej. Będziemy po złożeniu dokumentów krajowego komitetu wyborczego Kukiz'15 i jedziemy na przód" - powiedział PAP Marek Jakubiak. Dodał, że oprócz warszawskiego kandydata, lider ruchu Paweł Kukiz może ogłosić również kandydatów na prezydentów innych miast.

Pytany, kto będzie kandydatem ruchu Kukiz'15, odpowiedział: "Paweł Kukiz ogłosi i wtedy będziemy wiedzieć". Dodał, że decyzja została już podjęta; nie wykluczył jednak, że w środę lider ugrupowania będzie rozmawiał jeszcze z potencjalnymi kandydatami, czyli nim oraz z wicemarszałkiem Sejmu Stanisławem Tyszką.

Do tej pory chęć ubiegania się o prezydenturę Warszawy ogłosili m.in.: wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), poseł PO Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska), lider Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), rzecznik PSL Jakub Stefaniak, b. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, kandydat SLD Andrzej Rozenek, Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich skupiona wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze), burmistrz Targówka Sławomir Antonik (Bezpartyjni), a także lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego, wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski